PKP

My już w domu.
Właściwie była to dla nas więc kwietniówka.
Na koniec przykra sprawa w związku z pkp.
Tzn. jedzie się super, drzwii automatycznie otwierane i toaleta na przycisk robią wrażenie na 4-latku. Ale okazuje się, że dziecko niepełnosprawne może korzystać z ulgi na przejazd dla niepelnosprawnych tylko jeżeli jedzie do placówki medycznej bądź edukacyjnej, a opiekun posiada stosowny dokument poświadczający. W innym wypadku osoba niepełnosprawna musi posiadać zupelnie normalny bilet. Kupując taki bilet dla osoby niepełnosprawnej jest się jednak informowanym o tym fakcie.
Ponieważ wyjątkowo nie jechaliśmy do placówki medycznej ani edukacyjnej musiałam zakupić dla Julka dodatkowy bilet za 106,50 zł. Pan konduktor był na tyle uprzejmy, że nie nałożył na nas kary za podróżowanie na nieważnym dokumencie.
Była to dla mnie przykra sytuacja, przykro było również współpodróżującym, którzy z zażenowaniem kręcili głowami, a jeden pan nawet oferował się, że za nas zapłaci, bo poczuł wstyd w imieniu instytucji kolejowej. Rodzina obok poradziła, abym następnym razem umówila sobie jakąś fikcyjną konsultację, a córka spytała, czy w takiej sytuacji naprawdę nieładnie byłoby trochę pooszukiwać?
Szkoda, że zamiast tworzyć klarowne przepisy zachęcające do korzystania ze zbiorkomu, jesteśmy, zachęcani do kombinowania w imię obchodzenia tych absurdalnych. Ponieważ nie lubimy oszukiwać ani kombinować, następnym razem pojedziemy samochodem. Niestety będzie taniej.

Ostatnie artykuły

Wuef

Wuef

Gdyście chcieli wiedzieć, co wyjątkowo wyjątkowe dzieci robią w poniedziałki. Otóż mają wuef między innymi  

Awaria

Awaria

Wyjechać na weekend i nie przeżyć zawału serca. To byłaby dopiero nuda. Nie z Julkiem takie numery. Tym razem pękł nam ssak. Ssak to takie piekielnie głośne medyczne urządzenie do oczyszczania dróg oddechowych, niezbędne pacjentom z rurką tracheostomijną (bo rurka, w...

Długa lista

Długa lista

Julek rozdrapuje opatrunki. Tylko w tym roku przeszedł z tego powodu 5 zabiegów operacyjnych w pełnym znieczuleniu i 12 tygodni pomieszkiwał w szpitalu. Spędza nam to sen z powiek i jest przyczyną permanentnego stresu. Aby zminimalizować ryzyko drapania od jakiegoś...