Klocki logopedyczne

Zużywamy ogromne ilości kroplówek, albumin, strzykawek, igiełek, gazików, rękawiczek etc. produkując tym samym mnóstwo śmieci.
Na szczęście niektóre z nich można przerobić na wspaniałe klocki logopedyczne.
Rurka tracheostomijna, która umożliwia bezpieczne podłączenie do respiratora każdej nocy i w chwilach osłabienia, utrudnia rozwój mowy. Julek ma 4 lata i wymawia tylko pojedyncze słowa. Z najbliższymi komunikuje się jednak niewerbalnie dzięki gestom wyuczonym i samodzielnie wypracowanym. Jest niezwykle ekspresyjnym dzieckiem, które wie czego chce i potrafi komunikować najważniejsze sprawy.
Ale to nie wystarczy. Terapia logopedyczne to od 2 lat podstawa. Praca mozolna, ale przynosi efekty. Jej elementem jest nauka czytania. Litera stabilizuje głoskę, graficzny znak wspomaga fizyczne ułożenie aparatu mowy. A poza tym czytanie to piękna sprawa!

Ostatnie artykuły

Wuef

Wuef

Gdyście chcieli wiedzieć, co wyjątkowo wyjątkowe dzieci robią w poniedziałki. Otóż mają wuef między innymi  

Awaria

Awaria

Wyjechać na weekend i nie przeżyć zawału serca. To byłaby dopiero nuda. Nie z Julkiem takie numery. Tym razem pękł nam ssak. Ssak to takie piekielnie głośne medyczne urządzenie do oczyszczania dróg oddechowych, niezbędne pacjentom z rurką tracheostomijną (bo rurka, w...

Długa lista

Długa lista

Julek rozdrapuje opatrunki. Tylko w tym roku przeszedł z tego powodu 5 zabiegów operacyjnych w pełnym znieczuleniu i 12 tygodni pomieszkiwał w szpitalu. Spędza nam to sen z powiek i jest przyczyną permanentnego stresu. Aby zminimalizować ryzyko drapania od jakiegoś...