Klocki logopedyczne

Zużywamy ogromne ilości kroplówek, albumin, strzykawek, igiełek, gazików, rękawiczek etc. produkując tym samym mnóstwo śmieci.
Na szczęście niektóre z nich można przerobić na wspaniałe klocki logopedyczne.
Rurka tracheostomijna, która umożliwia bezpieczne podłączenie do respiratora każdej nocy i w chwilach osłabienia, utrudnia rozwój mowy. Julek ma 4 lata i wymawia tylko pojedyncze słowa. Z najbliższymi komunikuje się jednak niewerbalnie dzięki gestom wyuczonym i samodzielnie wypracowanym. Jest niezwykle ekspresyjnym dzieckiem, które wie czego chce i potrafi komunikować najważniejsze sprawy.
Ale to nie wystarczy. Terapia logopedyczne to od 2 lat podstawa. Praca mozolna, ale przynosi efekty. Jej elementem jest nauka czytania. Litera stabilizuje głoskę, graficzny znak wspomaga fizyczne ułożenie aparatu mowy. A poza tym czytanie to piękna sprawa!

Ostatnie artykuły

Saneczki

Saneczki

Preferuję jednak saneczki.

Słodziak

Słodziak

Kontrola onkologiczna. Podchodzimy do okienka, pani pyta: - Kto ty jesteś? Julek odpowiada Mówikiem: - Słodziak. *** Ferie. Alinka towarzyszy nam w przedszkolu i podczas wizyty kontrolnej w kolejnej poradni: - Wszędzie te niepełnosprawne dzieci. W przedszkolu, w...

Wesołych Świąt

Wesołych Świąt

Wielu chwil prawdziwej bliskości i zdrowia Kochani! Wesołych Świąt!